Özcan Koyuncu

Koyuncuoğlu Tesisat
Oylama Yapılmamış.
USTAYA SOR YORUMLAR
Çanakkale ilinde hizmet verdiği ilçeler
Sosyal Medyada Paylaş

Çanakkale ve çevresinde doğalgaz firması olarak uzun yıllardır siz değerli halkımıza konusunda uzman ve sertifikalı personellerimiz ile hizmet vermekteyiz. Mobil ekiplerimiz ile günün her saatinde bizleri arayabilir, soru sorabilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Çanakkale' de sektöründe öncü firması kalite ve güvenin tek adresi Pratik Isıtma ve Soğutma Sistemleri...

 Çanakkale Doğalgaz Firması

Çanakkale Doğalgaz Ustası

Bireysel ısıtma sistemi, kombi ya da katı yakıt kazan vasıtası ile ısıtılan suyun, daire içerisine radyatör ve peteklere gönderilerek, ısınma sağlayan sisteme, bireysel ısıtma denilir.

Bireysel ısıtmada en çok kullanılan sistem kombilerdir, mutfak ya da balkona kurulan montaj edilen kombi, daire içerisine döşenen borular aracılığı ve tesisat uçlarına takılan petek radyatör ile evinizi ısıtmaya sağlar. Bu kişisel bir tesisattır ve sadece size hizmet verir. Kombiler doğalgaz ile çalışmaktadır. Bu sistem için öncelikle doğalgaz tesisatı, daire içerisine getirilmelidir, bunun için bir tesisat projesi çizilmeli ve gaz şirketine onaylatılmalıdır.

Katı yakıtlı ısınma sistemi, genellikle kömür yakıtı kullanmaktadır. Evinize ya da iş yerinize kurulacak olan, kalorifer kazanı için uygun bir alan gerekmektedir. Bodrum ya da balkon müsait ise balkona da kurulabilir. Kömür ile ısıtılan suyun, yine tesisatlar aracılığı ile daire içerisinde dolaştırılması ile ısınma sağlanır. Kombi doğalgaz kullanmakta katı yakıtlı kalorifer kazanı ise kömür kullanmaktadır. Her iki sistem de ısıtmanın kurulacağı yere göre, avantaj ve dezavantaj sağlayabilmektedir.

Merkezi Isıtma sistemleri

Genellikle çok daireli binalarda tercih edilen bir sistemdir. Bu ısıtma sistemi binanın bodrumuna kurulan, doğalgaz yakıtlı kazan, ya da kömür yakıtlı kazan ile sağlanır. Bodrumda kazanlar aracılığı ile ısıtılan su kolon boruları vasıtası ile katlara dağıtılır, ve kolondan daire içlerine iç tesisat yöntemi ile daire içlerine dağıtılır. 

Doğalgaz iç dış tesisatı

Doğalgaz tesisatı iki kısımdan oluşur, dairenin kapı önüne kadar gelen boru hattına dış tesisat denir, daha açıklayıcı olması gerekirse, doğalgaz sayacı girişine kadar olan kısım dış tesisat diye geçer.

İç tesisat ise sayacın çıkışından itibaren, daire içlerinde bulunan, ocak, kombi, şofben gibi doğalgaz ile kullanması gereken cihazlara dağıtılan, boru tesisatının adına denir. Doğalgaz Tesisatı çok dikkatli döşenmeli, ve ehliyetli kişilere yaptırılmalıdır.

Çanakkale Petek Temizleme

Petek ve Radyatörleriniz zaman içerisinde, dolaşan suyun metalleri aşındırması ve ısınıp soğuması yüzünden katılaşmaya başlar, yoğunlaşan suyun tesisat içerinde dolaşımı zorlaşır. Yapılan testlerde, peteklerin temizlenmesi, %30 ile %45 arasında tasarruf sağladığı tespit edilmiştir. Temizlenmeyen petek radyatör, kombi içerisinde bulunan pompayı zorlar ve arıza yapmasına sebep olabilir. Çanakkale ve çevresinde petek temizleme işleri için bizi arayabilirsiniz.

Tabi bu temizleme işlemini yaptırmaya karar verdiğinizde, hizmeti alacağınız firma çok önemlidir. Ehliyetsiz ve yetersiz kişiler, tesisatınıza kombinize petek ve radyatörlerinize zarar verebilir. Nasıl zarar verebilir diye sorar gibisiniz.  Şöyle anlatayım, kullanılan kimyasal kalitesiz ya da asitik değerleri yüksek olabilir. Belki de daha ucuza mal etmek için farklı kimyasallar kullanabilir, tesisatınızda kombinizde hasarlara yol açabilir. Petekleriniz delinebilir, kombiniz su kaçırmaya başlayabilir, hatta kombi ve petekleri değiştirmek zorunda bile kalabilirsiniz. Bu tür sorunlarla muhatap olmak yerine, bu işi hakkı ile yapan, gerçek doğalgaz firmalarına yaptırmanız sizin açınızdan sağlıklı olacaktır.

Çanakkale Petek Temizleme

Kullandığımız tesisat temizleme kimyasalları, TSE li olup garantili bir şekilde hizmet veriyoruz. Çanakkale petek temizleme işleri için bizden hizmet alabilirsiniz. Garantili Petek Temizleme.

USTA İLE İLETİŞİME GEÇ
Ustaya Sor
KAPAT

Özcan Koyuncu isimli ustamıza sormak istediğiniz içeriği aşağıdaki alana yazıp ustamıza gönderebilirsiniz.

Ustaya mesaj gönderebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. GİRİŞ YAP