Mustafa Yetiş

Yetiş Sıhhi Tesisat
Oylama Yapılmamış.
USTAYA SOR YORUMLAR
Uşak ilinde hizmet verdiği ilçeler
Sosyal Medyada Paylaş

Firmamız Uşak'ta bütün su tesisat işlemlerinizi yıllardır özenle yapmaktadır. Uşak'ta ve çevresinde sıhhi tesisatınızda oluşan  sorunlarınız için bizi arayabilirsiniz. Sorununuzu ustalarımız en kısa sürede çözüme ulaştıracaktır.

Su Tesisatçısı Uşak

Sıhhi Tesisatçı

Firmamızda çalışan su tesisatçı ustaları alanında uzman olup; kullanmış olduğumuz son teknoloji ürünü cihazlar ile kırmadan dökmeden su tesisatınızda oluşan sorunlarınızı gideriyoruz. Uşak su tesisatçısı denince akla ilk gelen firma olmanın mutluluğu içindeyiz.

Su tesisatı ihtiyacımız olan temiz suyun tedarik edilmesi, saklanması, kullanılabilir hale getirilmesi, basınç ayarlarının yapılması gibi işlemleri kapsar. Bu ve benzeri işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan bütün sistemler su tesisatlarını oluşturur.

Su tesisatları sıhhi tesisat olarak ta adlandırılır. Ev ve iş yerlerimiz de bulunan mutfak, banyo, tuvalet, lavabo gibi yerler sitelerimizde bulunan su deposu, hidroforlar su tesisatı ile ilgilidir. Bu yapılarda karşılaşılan problemler su tesisatı ustalarının çözebileceği problemlerdir.

Su tesisatı ile ilgili belli başlı kavramlar; temiz su tesisatı, pis su tesisatı olup;

Temiz su tesisatı suyun kaynağından başlayarak veya sayaçtan başlayarak kullandığımız yere kadar olan boru donanım ve aygıtlarını kapsar. Temiz su tesisatı da soğuk su tesisatı ve sıcak su tesisatı olmak üzere iki kısımdan oluşur. Temiz su dağıtım sistemleri 3'e ayrılır. Kolon sistemi, basınçlı depo sistemi ve dizi sistem.   

Temiz suyun kullanımı sonucu oluşan atık suların kanalizasyon sistemine aktarımını yapan tüm sistemler pis su tesisatı olarak adlandırılır. Pis su tesisatları da; bina dışı pis su tesisatı bina içi pis su tesisatı yağmur suyu pis su tesisatı olmak üzere 3 kısımdan oluşur.

Büyük bir bedel ödeyerek evinize yaptırmış olduğunuz tesisatlarınız, petekleriniz ve kombinizin yıllık ve periyodik bakımlarınızı yaptırmadığınız takdirde hepsi kısa süre içerisin de atıl duruma düşebilir.

Petek Temizleme

Temizlenmeyen petek ve tesisatlarınızın içerisin de çamurumsu bir tortu oluşur bu katı madde, petek içerisindeki panelleri ve tesisat bağlantı elemanlarının yani vanaların oralarda tıkanma yaparak sıcak su akışını engeller. Isınmadığınız halde yüksek faturalar ödediğiniz gibi tıkanıklık tesisatınızın ömrünü de azaltacaktır. Uşak petek temizleme işleriniz için günün her saatinde bizlere ulaşabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları dairelerinizde hemen belirti vermez. Su kaçakları, kaçağın bulunduğu bölgeden dışarıya vermez, mesela 3 katta oluşan bir su kaçağı 1 kattan çıkabilir. Duvar zemininiz en dolgusuz ve en zayıf bölgesinden dışarıya çıkar. Kaçakları bulabilmek için çağırmış olduğunuz ustalar tahmini olarak birkaç yer kırar, kaçağı bulamaz ise kırmaya ve dökmeye devam ederdi.

Uşak Su Tesisatçısı

Eski yöntemler size çok daha fazla masraf çıkar ve ekstra başka başka ustalar ile muhattap olmak zorunda kalırdınız. Ses ve termal kameralı su kaçağı tespit cihazlarımız ile su kaçaklarınızı noktasal olarak tespit edip, kırmadan dökmeden sorunlarınızı gideriyoruz. Su kaçaklarınızı, su kaçak makinelerimiz ile tespit edip sizleri ve komşularınızı büyük bir sorundan kurtarıyoruz.

Tıkanıklık Açma

Mutfak lavabo tıkanıklıkları genelde, yemek artıkları, sabun parçacıkları ve yağ atıklarından kaynaklı tıkanıklardır. Bu tıkanıklar eğer pimaş boru bölgesine oluşmadıysa, lavabo sifonu bölgesinde ise tıkanıklığı açmanız kolaydır. Sifonun üzerinde bulunan vidayı çözüp, sifonu çıkartır ve içerisini oklava tarzı uzun bir tahta parçası ile açmayı deneyebilirsiniz ya da ince bir demir parçası da işe yarayacaktır.

Tuvalet tıkanıkları ise daha zor ve meşakkatli işlerdir ve kesinlikle profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Tıkanıklarınızı, termal kameralı tıkanık açma cihazlarımız ile tespit edip açıyoruz. Tuvalet tıkanıklarının bir kötü tarafı da evinize vermiş olduğu ağır kokudur. Uşak ve civarında tıkanık açma işlemlerinizde bizleri her zaman arayabilirsiniz.

USTA İLE İLETİŞİME GEÇ
Ustaya Sor
KAPAT

Mustafa Yetiş isimli ustamıza sormak istediğiniz içeriği aşağıdaki alana yazıp ustamıza gönderebilirsiniz.

Ustaya mesaj gönderebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. GİRİŞ YAP