İlyas Söğüt

Beyza Su
USTAYA SOR YORUMLAR
Konya ilinde hizmet verdiği ilçeler
Sosyal Medyada Paylaş

Karatay su tesisatçısı olarak 20 yıldan fazladır hizmet veren firmamız konusunda uzman ve profesyonel personellerimiz ile 7 / 24 hizmet vermekteyiz. Pis su atık su tesisatı yapılarda kullanılmış kirli suların kanalizasyona dökülmesini sağlayan boru hattıdır.

Karatay Su Tesisatçısı

Su Tesisatçısı

Pis su tesisatlarında arızalar genelde tıkanma sebebiyle meydana gelir, tıkanmış bir pis su tesisatında basınç oluşacağı için contalarından sızdırmaya başlar ve uzun süre sonra fark edilebilen sızıntılara sebep olur, Pis su tesisatı binalarda tuvalet mutfak banyo varsa ebeveyn banyosunda bulunur.

Pis su hattının toprak altında kalan kısımlarında akıntıyı vermek çok önemlidir dolgu olan zeminlerde zamanla toprak oturması olacağı için boru hattının akıntısı bozulabilir bu gibi bir durumla karşılaşmamak için dolgu zemini borunun altlarını gerekirse kumla doldurmak pis su hattının sağlıklı çalışmasında etkili olacaktır.

Eski yapılarda pik ve Aspes pis su boruları kullanılmıştır. Bu tip eski borular ömürlerini tamamlamıştır, sürekli olarak tıkanma sorunları ortaya çıkmaktadır ve ayrıca içlerinin çapı yıllardır kullanımdan dolayı kireçlenmiş ve daralmıştır. Bu tip boruların tamiri bakımı sonucu kısa süreli çözmektedir.

Siz de sürekli sorun yaşamak istemiyorsanız borularınızı değiştirmeniz sizin için hem daha hesaplı ve kalıcı çözüm olacaktır. Sizin de pis su atık su ile ilgili işiniz varsa bizi arayabilirsiniz.    

Klozet tamiri ile ilgili işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Tüm klozet yedek parçaları elimizde mevcuttur, taharet çubuğunda sorun varsa flexble hortumlarından su kaçırıyorsa, klozet içine sürekli su kaçırıyorsa, sifonu çektikten sonra su akmayı bir tülü kesmiyorsa, musluğunuz da bir sorun varsa, klozetin şamandırası su kesmiyorsa ve sürekli doluyor gibi ses veriyorsa uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.

Klozet kapağı kırıldı ve değişmesi gerekiyorsa, klozetin altından su çıkıyorsa ya da tıkanıyorsa, kısaca klozet tamiri ile alakalı bir sorununuz var ise bizi arayabilirsiniz. Konya' nın tüm semtlerine servislerimiz mevcuttur.

Güneş Enerjisi Sistemleri

Güneş Enerjisi Tamiri ile ilgili işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Güneş enerjisi su taşırıyorsa, deponun altından su geliyorsa, güneş enerjisinden sıcak su gelmiyorsa, kısaca güneş enerjiyle ilgili bir sorununuz teknik bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. Güneş enerjisi genellikle şamandırasının bozulmasıyla birlikte su taşırmaya başlar, bu gibi durumlarda şamandırasının değişmesi gerekmektedir. Bir diğer sık görülen sorunlardan biriside antifiriz esmesidir.

Antifiriz azalmasının iki sebebi vardır, birisi az kullanımdan dolayı kaynayarak buharlaşmasıdır, bir diğeri ise panel aralarında ya da esanjörde kaçak olmasıdır. Depo ya da panellerde çürüyerek su kaçırmaya başlayabilir, panel camı kırılma sorunları da, antifiriz eksiltmesine birer sebeptir. Güneş enerjisi tamiri hakkında tüm sorunlarınızı çözmek için hizmet veriyoruz, tüm sorularınıza cevap vermek için sizleri ofisimize bekliyoruz.

Petek Temizleme

Kalorifer petek temizliği ile ilgili işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Son teknoloji makinelerimiz ve kimyasal ilaçlarımızla petek temizliği işlerinizi yapıyoruz. Kalorifer petekleriniz ve borularınız zaman içerisin de kurum bağlamaktadır.

Tesisatınızdaki bu kurum ve balçık çamur sebebiyle kombinizde düzgün çalışmaz, doğru dürüst de ısınamazsınız ve doğalgaza tonla para ödersiniz. Tesisatın içerisindeki bu kurum kombinizin devir daim motorunun sağlıklı çalışmasını engeller ve ısınan suyun tam devir yapmasını kısıtlar, kurumla dolan petekler ısıyı çevresine yayamaz buda size kombinin derecesini biraz daha yükseltmenize sebep olur. Bu olay faturaya yansır, siz de çok ödüyor ve ısınamıyorsanız ve tesisatınız 5 yılı geçtiyse mutlaka tesisatınızın ve peteklerinizin kimyasal ilaçlarla temizlenmesi gerekmektedir petek temizliği için bizi arayabilirsiniz.

Karatay Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Tespiti

Konya’ da ilk kaçak su makinesini getirmenin gururu içerisindeyiz. Karatay su kaçağı tespiti ve arıza giderilmesi sorunları başınıza gelirse aklınıza gelecek ilk firma Pratikon Su Tesisatçısı olmanın mutluluğu içindeyiz. Eski binalarda sıkça karşımıza çıkan, yeni binalarda da maliyetten kaçmak için bazı firmaların TSE uygun malzeme kullanmamasından ya da ustaların kabiliyetleri olmadığından dolayı kaynaklanan sorunlardır. Tesisatlarınız genelde t diye tabir ettiğimiz bağlantı bölgelerinden zaman içerisinden su kaçırmaya başlar.

Bu su kaçakları hemen bulunamaz ve 3 kattan oluşan bir su kaçağı zemin katından çıkabilir, bu yüzden su kaçaklarında profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir. Eskiden su kaçaklarını bulabilmek için tahmini yerler kırılır, oralarda kaçaklar bulunamayınca kırılmaya devam edilirdi. Bu yöntem ev sahibine daha çok maliyet demekti. Su kaçaklarınız için bizleri günün her saatinde arayabilirsiniz.


USTA İLE İLETİŞİME GEÇ
Ustaya Sor
KAPAT

İlyas Söğüt isimli ustamıza sormak istediğiniz içeriği aşağıdaki alana yazıp ustamıza gönderebilirsiniz.

Ustaya mesaj gönderebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. GİRİŞ YAP