Mustafa Usta

Maraş Klima Bakım Merkezi
Oylama Yapılmamış.
USTAYA SOR YORUMLAR
Kahramanmaraş ilinde hizmet verdiği ilçeler
Sosyal Medyada Paylaş

Türkoğlu kombi servisi olarak 10 yılı aşkın süredir sertifikalı personellerimiz ile siz değerli halkımıza destek olmaya devam ediyoruz. Uzun süredir hizmet verebilmemizin ardındaki sır %100 müşteri memnuniyetine önem vermemiz, uygun fiyat, bol yedek parça ve kaliteli hizmet vermemizdir. Tüm marka ve modellerdeki kombileriniz için yedek parçalarımız bulunmaktadır.

Türkoğlu Kombi Servisi

Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesinde Buderus, Vaillant, Viessman, Alorko, Demirdöküm, Airfel, ECA, Ariston, Beko, Arçelik, Baymak, Vestel Özel Kombi Servisi....

Kombi genel kullanıcıların karşılaştığı sorunlar, kombi su akıtıyor, kombi oda kumandası arızası, kombi patlamalı çalışıyor ve kombi sıcak su gelmiyordur. Bunların bir kaçı kontrol ve çözümünü kendiniz yapabilirsiniz. başlıca hatalar ile karşılaşmamanız için periyodik bakım ve yıllık bakımlarınızı mutlaka yaptırınız.

Kombi su kaçırıyor arızası, kombinizin ve sizin güvenliğiniz ile ilgili bir koruma sistemide olabilir bir arıza sebebide olabilir. Tesisatınıza eklemiş olduğunuz su basıncı fazla olduğunda kombi kendisini korumak amaçlı suyu tahliye edecektir. Bu kombinizin kendisini koruma alma yöntemidir. Normal bir kombinin su basıncı 1,5 bar olması gerekmektedir. Fazla suyu kendiniz de tahliye edebilrisiniz. Peteklerinizde bulunan hava alma bölgesinden fazla suyu tahliye edebilrsiniz yada kombilerinizin alt bölümündeki su tahliye vanalarından da yapabilirsiniz.

Kombi oda kumandaları arızalarının sebepleri de farklı nedenlerden de olabilir. Oda termostat arızaları genelde pil arızalarıdır. Pillerini değiştirerek deneme yapabilrisiniz. Kablolu oda kumandalarındaki arızalar ise kabloların zaman içerisinde gevreme dediğimiz eskimesi ve uçlarının oksitlenme yapmasından dolayı olan arızalardır. Bu gibi sorunlarda kombiniz devreye girmez ve sıcaklık vermez. Kombi oda kumandasındaki arızaların başında kumandanızın termostatı 25 dereceye ayarlıdır yalnız oda sıcaklığı daha düşük olabilir, çözümü ise farklı olabilir. En etkili çözümü kumandanızın kalibrasyon yapılmasıdır. 

Kombi Servisi Türkoğlu

Kombi patlamalı çalışıyor ve kombiden ses geliyor arızaları birbirinden farklı hatalardır. Patlamalı çalışma arızası ilk ateşleme sırasınada oluyor ise ateşlemnizin geç yaptığındandır. Ateşleme geç yaptığı için kombi içinde gaz birikmektedir ve ateşleme geç yapıldığında burada bir patlama sesi duyulur. Diğer hatalar ise fan arızası, gaz valfi ateşleme sorunlarından olabilir. Bu arızaların tamamında profesyonel bir servisten destek almanız gerekmektedir.

Arçelik kombi arıza kodlarından başlıacaları şöyledir. A03 termostat arızasıdır. Suyun ısınması ile ilgili bir sorun olduğunu bildirir. E01 arıza kodu ise ateşlemenin başarısız olduğunu gösterir. E02 arıza kodu kombinizde aşırı ısınma olduğunu, E03 arıza kodu ise hava basıncınızın anahtar arızası olduğunu iletir. Bu arızaların tamamında sizlerin yapabileceği tek çözüm resetleyip tekrar denemektir. Sorun devam ediyorsa personellerimizden destek alabilirsiniz.

USTA İLE İLETİŞİME GEÇ
Ustaya Sor
KAPAT

Mustafa Usta isimli ustamıza sormak istediğiniz içeriği aşağıdaki alana yazıp ustamıza gönderebilirsiniz.

Ustaya mesaj gönderebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. GİRİŞ YAP