Lavabo tıkandı nasıl açabilirim ?

Sosyal Medyada Paylaş

Son derece kolay yöntemler ile tıkanmış lavaboyu açabilirsiniz. Başınıza böyle bir sorun geldi lavabo tıkandı ve bir çözüm arıyorsanız, lavabo tıkandı nasıl açabilirim diyorsanız, bu yazıyı okduduktan sonra eldeki imkanlar ile lavabo tıkanıklığını açabilirsiniz.

Lavabo Tıkandı Nasıl Açabilirim

Şimdi size madde madde lavabo nasıl açılır anlatacağım, siz kendinize en uygun olan yöntemi seçebilirsiniz.

  • Karbonat ve sirke ile lavabo açma
  • Lavabo sifonunu sökerek tıkanıklık açma
  • Lavabo açmak için kullanılan kimyasallar ve kullanımı

Lavabo Tıkandı nasıl açabilirim konusu için ilk anlatıma başlıyorum.

Karbonat ve sirke ile lavabo açma yöntemi

İhtiyacımız olan malzemeler 

1 çay bardağı karbonat

1 çay bardağı sirke

Karbonat ile lavabo açma

Tıkanmış lavabonun içerisine, bir çay bardağı kadar karbonatı dökün, üzerine  bir çay bardağı sirkeyi ilave edin ve 10 dakika bekleyin. Süre dolduktan sonra, daha önce kaynatmış olduğunuz suyu lavaboya dökün, hepsi bu kadar artık lavabonuz açıldı.

Hem de 10 dakikada :) Bunun yanı sıra kartbonat yerine tuz, da kullanabilirsiniz kolay açılabilecek bir tıkanıklık ise tuz da işinizi görecektir.

Sirke ve karbonat ile lavabo açma

Lavabo sifonunu sökerek tıkanıklık açma

Lavabonun sifonu tıkanmış ise, size bunun için bir tornavida lazım. Lavabo sifonunu sökmek için üzerinde bulunan vidayı sökmememiz gerekecek, sifonun üzerinde bulunan vidayı sol tarafa doğru çevirerek tornavida yardımı ile sökün.

Söktükten sonra, gidere bağlı olan ucunuda kendinize doğru çekerek çıkarın, şimdi güzel bir şekilde lavabo sifonunu iyice yıkayın. İçerisinde bulunan kıl, yağ gibi cisimlerden arındırın, ve tekrar yerine takın su gidiyorsa işlem tamam :)

Bu yöntem de sizin için çözüm olmadıysa sorunun daha ciddi olduğunu düşünebiliriz bunun için bir su tesisatçısı çağırıp sorunu çözebilirsiniz. :)

Lavabo sifonunu sökerek tıkanıklık açma

Lavabo Açmak için kullanılan kimyasallar ve kullanımı

lavaboyu açmak için çeşitli asitik malzemeler kullanılmaktadır. Bunlar için özel olarak üretilmiş ve marketlerde satılan türleride bulunmaktadır. Bunların aralarında çeşitleri vardır, sıvı kimyasal, toz kimyasal, kapsüller halinde olanlar ve kostik türevi olan asitik ürünler bulunmaktadır.

Siz aldığınız ürüne göre üzerindeki kullanma klavuzunu okuyarak bilgi edinebilir ve uygulama yapabilir lavabonuzu açabilirsiniz.


En Yakın Usta İçin Sektör, Şehir ve İlçenizi Seçin

Adres, şehir veya öneri kategorisini seçin
Adres, şehir veya öneri kategorisini seçin
Adres, şehir veya öneri kategorisini seçin